DONOR RECOGNITION

As of January 1, 2020

Leadership Circle
$10,000 and up

1923 Centennial Circle
$5,000 – $9,999

Headmaster’s Circle
$1,500 – $4,999

Excellence in Education Circle
$500 – $1,499

Friends of Garden Circle
Up to $499

Young Alumni Circle (Until 10th Anniversary)
$100 and up

Leadership Circle

Michael Ricatto (A, B)


1923 Centennial Circle




Headmaster’s Circle

Donald J. Berhang (A)

Barbara Caraballo Tadijanovic (P, B)

Nicole Conigliaro-Adams (P)

Arthur Gruen (A, B) – In Memory of Edgar Roeper

Julia Harrianan (P)

Jean Kinn (AP, B)

Michael O’Sullivan (P)

Michael Rakosi (A, B)

Diane Sarro (AP, B)

William Shaffer (G) – In Honor of Nora Santiago


Excellence in Education Circle

Aranit Ahmetaj (P)

Namgyal Bhutia (P)

David & Kristina Choe (P)

Frieda Gardner (A)

Scott Haber (F)

John D. Hofbauer (A)

Diogenes P. Kekatos (AP) – In Honor of Agustin Melara

Roger Kimmel (A) – In Memory of William Hughes

Peri Kurshan (P)

Mary Maisano (AF)

Lydia Mann (F) – In Memory of Ellen McPhillips Baumann & In Honor of Barbara Li Santi

The Marn Family (P)

Richard Marotta (AP, AF)

Richard McCoy (P)

Lissette Molina-Gurevich (P)

Pentip Mulkern (P)

Jonathan Paret (A)

Mondwara Parvin (P)

Monita Pichardo (P)

Mima Predich (AP)

Patricia Saxby (AP, B)

Barry Segal (G)

Judith C. Turner (A)

William & Joanne Vogel (AP, AF)


Friends of Garden Circle

Harvey Aaron (A)

Alma-Lillian Abruzzo (F)

Iris Acosta (AP)

Emily Ades (AP)

Kristen Ahlfeld (AF)

Renata Almeida (P)

Brad Battaglia & Ana Melo (P, AF)

Isabelle Arditi (A)

Richie Babitsky (A)

Jackie Barlis (P)

Margaret Batiuchok (A)

Emily Belmonte (A, B)

Julia & Eric Berger (P)

Gerald Berger (A) – In Memory of Ellen Berger Occhiuti (Class of 1961)

Maria Bersimenko (P)

Lily Binns (P)

Alan R. Brown (A)

Michelle Bruzzese (AF)

Joshua Caesar (A)

Elizabeth Campbell (AP)

Shih Chang Lu (P)

Rafael Checorodriguez (P)

Heather Chelsey (F)

Christine Chudnovsky (AP)

Allyson Collins (P)

Natalie Commons (P)

Rebekah Cora (F)

Lori Corbett (A)

Elizabeth Crum (P)

Ryan Daley (AF)

Lilian Davis (A)

Maureen DeGaetano (AF)

Georges & Sonja Derrien (AP)

Bharat Didwania (AP)

John Dillon (A)

Jackie Duggan (F)

Jerry Dunne (B)

Jennifer Durst (P)

Miriam Elder (A)

Carol Engels (AP)

Amira Esposito (AF)

Morgan Falconer (A)

Jason Farrell (P)

Rosann Feller (A)

Michelle Ferreira (AF)

Preston Forman (P)

Dominic Francese (P)

Donald Freed (A)

Minerva Frías (P)

Jim Gaines (F) – In Honor of Richard Marotta

Stacey Galitos (P)

Andrea Gere (AP, B)

Laura Gilbert (AF)

Mary Glascock (F)

Barbara J. Goldman (A)

Gabriel Gomis (P, AF)

Lobsang Green (P)

Victoria Greenberg (F)

Christine Haddad (P, AF)

Tammie Hagerott (F) – In Honor of Quentin Walker

Laura Hapke, Ph.D. (A) – In Memory of Gladys Langmann

Kimberly Hayes (AF)

Tom Heineman (AF)

Kimberly Helsing (AP)

Darlene Hesch (G)

Justin Hullinger (A)

Angelica Intriago (P)

Marc Fernandes & Ivette Rivera (P)

Chang Kwon Kang (F)

Herman Karl (A)

Dennis Karlinsky (F)

Monique Kelleher Foure (F)

Monica Khan-Liriano (P)

Sarah Kinn (A)

Lale Kiziltug (A) – In Memory of William Hughes

Robert Kurfist (A)

Hwajeong Lee (A)

Raymond Liggio (A) – In Memory of Ellen McPhillips Baumann & Elizabeth Guthrie Lang

Hayley Lipsky Sack (P)

Lauren Little (AF)

Dr. Herbet Litton (A)

Andrew Loeb (A)

Elizabeth Low (F)

Christine Marengo (P)

Jamie McClintock (A)

Courtney McGlynn (A)

Agustin Melara (P, AF)

Sue Menon (A)

Cathy Mesias (AF)

Diane Molleson (A)

John Moloney (P)

Sandy Moss (A)

Maria Victora & Acki Murphy (P)

Lauren Murray (A, AF)

Irene Mustich (A)

AnneMarie Nasello (F) – In Honor of Hayden Atwood

Jeff Nehring (G)

Irene Ng (AP)

Brenda Nitti (AF)

Sarah O’Sullivan (P, AF)

Richard Olmo (A)

Linda Orhun (A)

The Pang Family (G)

Terrence F. Paret (A)

Stephen Pearlman (A)

Mary Petruso (AP, AF)

James Pigman (F)

Yoshi Pinnaduwa (P)

Tiina Prio (AP)

Andrew Ramsaran (A, B)

Elinor Reinhardt (A, P)

Jacquelyn Renner (AF)

Eileen Reyes (AP, AF)

Victor Soria & Rita Avalos (P)

Muzzy Rosenblatt (P, B)

Ilana Rotenberg (P)

Stephanie Santiago (P)

Marla Sasse (G)

Joseph & Patricia Scavetta (P)

Dean Scheinert (A)

Lisa Schneider (F)

Barbara Schoenfeld Fernandes (F)

Jennifer Schwartz (P)

Nicole Seiler (A, P) – In Honor of Aidan Grey Seiler

Candice Shaw (P)

Russell Sheaffer (A)

Yiru Shi (P)

Julia Silber (AP)

Paula Sirard James (P, AF)

Jerome Smith (A)

Lisa Sohmer (AF)

Avi Soifer (F) – In Honor of Amira Booth-Soifer

Elena Sokolova (AF)

Kervin Soto (P)

Stephen Spiegel (P)

Mona Stolz (A)

Sabrina Sukhan (A)

Donald Sutherland (A) – In Memory of Betsy Guthrie & Ellen McPhillips Baumann

Janusz Szubert (A)

Sam Tang (P)

Kim & Janet Tenreiro (A)

Russell Vasile, MD (A)

Terrie Vetsch (F) – In Honor of Quentin Walker

Michèle Vice-Maslin (A)

Katie Vogel (A)

Lilly Volpe (AF)

Stephanie Walker (P)

Will Walsh (P)

Peter Wang (A)

Roy P. White (A) – In Memory of Ellen McPhillips Baumann

Tatsumi Yano (AP)

Caroline Yoo (P)

Xiaoling Zhou (P)

Ben Zwirn (A)


Young Alumni Circle

Harry Cooperman (A)

Victoria Healy (A)

Matthew Helsing (A)

Mary Kekatos (A)

Julianne Neuman (A)

Jeff Silber (A)

Will Vogel (A)

Donor Codes

A | Alumni
AP | Alumni Parent
P | Parent
G | Grandparent
B | Board of Trustees
AF | Administration/Faculty
F | Friend

Scroll to Top